Party från 10 till 10

Lord have mercy vilken dag! Började med en timmes träning i parken kl 09 men den här dagen var inte som vanliga dagar då det är sista träningen med vår fantastiska Martina som tränat oss under hela det här året. Nästa vecka packar de ihop och flyttar till Ungern och där gäller det för oss andra att hålla i.

Iallafall så firade vi av Martina idag och istället för att avsluta med kaffe slutade träningen med en flaska bubbel klockan 10 …och så har vi fortsatt hela dagen.

Efter en dusch klädde vi om och åkte med färjan till Dumbo i Brooklyn för att gå på en Private Member Club som heter SoHo House Dumbo. Där fick man inte fotografera på grund av att de har “kända gäster” så tyvärr kan jag inte dela några bilder…förutom denna som är smygtagen av klubbmedlemmen och ur grodperspektiv, haha.

Vi har alla köpt likadana kostymer under hösten och idag var ett bra tillfälle att ha de på sig. Sen att vi såg ut som att vi skulle på SantaCon, det är en annan femma.

Efter Dumbo åkte vi hem till oss där vi mötte upp några fler vänner. Och drack några till flaskor bubbel med snacks.

Kvällen avslutades på restaurang BANC med middag och presenter. Vi kommer verkligen sakna vår vän.

2 reaktioner till “Party från 10 till 10

  1. Bra där. Håll i träningen så blir det monsterpass till jul. Bubbel byts mot norrsken och glögg i vätskepauserna.

    Gilla

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s